Queen jest jednym z najbardziej niezwykłych zespołów w historii. Czterech członków, Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor i John Deacon pozostali razem przez całe życie zespołu, co jest rzadkością w branży. Cała czwórka napisała piosenki i przyczyniła się do powstania zespołu, a każdy z nich ma co najmniej jedną dziesiątkę, co jest rzadkością w zespołach. Wszyscy są dobrze zaokrąglonymi muzykami, potrafią dobrze grać na swoich instrumentach, grać na kilku instrumentach, wnosić wkład w wokale i eksperymentować z nowymi pomysłami muzycznymi.

Style

Style

Muzyka Queen obejmuje wiele różnych stylów i trudno określić, jaki „rodzaj zespołu” oni są. Piosenka Queen jest zwykle rozpoznawana przez głos Freddiego Mercury’ego, a nie przez styl muzyczny. Jest to prawdopodobnie najbardziej niezwykła cecha bardzo rzadko spotykana w zespołach. Ich muzyka, a szczególnie wczesne utwory, są wizytówką twórczego pisania piosenek, a ich złożone kompozycje rzadko są dopasowywane przez innych.

Muzyka

Queen osiągnęła idealną równowagę pomiędzy dobrą i komercyjną muzyką.

We Will Rock You / We Are The Champions to dobry przykład wysokiej jakości arena rock. (Posłuchaj solo Briana Maya).

Gatunki – Twardy rock porusza się w kierunku Speed ​​Metalu (Stone Cold Crazy), art rock (Bohemian Rhapsody), pop-rocka (Under Pressure i reszta Hot Space), funku (Fun It) i prostego melodyjnego rocka (jak Crazy Little Thing Called Love). Jest coś dla każdego.

Lyrics – Od bez znaczenia do intensywności.

Moim osobistym faworytem jest jeden z The Show Must Go On – „Moja dusza jest namalowana jak skrzydła motyli, baśń z wczorajszego dnia wzrośnie, ale nigdy nie umrze. Mogę latać przyjaciółmi „

Mądrzy ludzie

Mądrzy ludzie

Freddie Mercury – Najlepszy frontman EVER – nie ma co do tego wątpliwości. Jego zakres wokalny był

Wszyscy czterej to inteligentni ludzie posiadający co najmniej wykształcenie wyższe lub wyższe wykształcenie wyższe. Naprawdę nigdy nie było żadnych skandali, o których słyszałeś o Queen, tak jak od innych muzyków. Ponownie, nie jest to zbyt częste.

Biorąc pod uwagę wszystko, Queen słusznie zasłużyła na miano jednego z największych zespołów w historii, a ich ciągły sukces jest tego świadectwem. Można prawie powiedzieć, że ich popularność w niektórych częściach świata jest większa niż wtedy, gdy aktywnie tworzyli muzykę.

niesamowity – od głębokiego barytonu po wysoki, tenorowy głos.

Jego ważniejsza obecność na scenie jest ważniejsza. Zawsze angażował publiczność i śpiewał unisono. Jego ubranie (zwykle rajstopy), jego chód – wszystko wokół niego emanuje pewnością siebie i pasją.

Koncert Live Aid w 1985 roku uznawany jest za jeden z największych występów na żywo w historii muzyki rockowej – oto wideo.

Brian May – Jak możesz nie kochać gitarzysty, który jest również astrofizykiem?

Jest inteligentnym gitarzystą, z ogromną ilością umiejętności widzianych w piosenkach Queen (od szybkiego uderzenia i tremola po melodyczne sekwencje akustyczne). Jest także dobrym wokalistą, z piosenką zaśpiewaną przez niego na każdym albumie. Mógł grać na pianinie, gitarze ślizgowej i kilku innych instrumentach.

Bardzo niewiele zespołów mogło sprzedawać tyle płyt, ile zrobiła Queen, napędzać tłumy na dzikich koncertach i mieć świetnie przyjęte utwory ze świetną muzyką i tekstami jednocześnie. To czyni je świetnymi.

Cholera, szkoda, że ​​nie żyłem, żeby oglądać ich występy. Youtube po prostu nie oddaje sprawiedliwości.