Legendarne, niesławne, ikoniczne, często są to przymiotniki dołączone do brytyjskiego zespołu rockowego znanego jako Queen, który dzięki zwykłej popularności jest bardziej niż znajomy. Kiedy Brian May, Roger Taylor, John Deacon i Freddie Mercury dołączyli do sił muzycznych w 1970 roku, świat nie wiedział, o co im chodzi, a my jesteśmy tym lepsi.

Tworzenie słynnych utworów rockowych, takich jak „We Will Rock You”, „Bohemian Rhapsody” i „Another One Bites The Dust”, wśród wielu innych osób na tej planecie jest niewielu, którzy w pewnym stopniu nie znają Queen. Ale chociaż prawie każdy wie, że Freddie Mercury zmarł na skutek komplikacji związanych z AIDS lub że Brian May używa sześciopensowej brytyjskiej monety zamiast gitarowego pick-upa, istnieją pewne faktorie Queen, o których wiedzą tylko dobrze poinformowani fani. Zostań prawdziwym fanem Queen i przeczytaj naszą listę mało znanych faktów na temat Queen.

1. Przed Queen był Smile

Przed Queen był Smile

Połowa muzyków, którzy mogliby zostać członkami Queen, była już częścią zespołu o nazwie Smile, w skład którego weszli: Brian May, Roger Taylor i główny wokalista + basista Tim Staffel. Podczas gdy Staffel nigdy nie był częścią Queen, był on integralną częścią formacji zespołu, ponieważ po odejściu z Smile, to właśnie Staffel wprowadził resztę zespołu do Farookha Bulsary, lepiej znanego jako Freddie Mercury. Wkrótce potem John Deacon, nowo powstały zespół muzyczny, zmienił nazwisko na Queen, pod naciskiem Mercury’ego.

2. Queen jest kolektywnie cholernie mądra

Queen jest kolektywnie cholernie mądra

Kto powiedział, że gwiazdy rocka też nie mogą być dobrymi uczniami? Przełamując formę zbuntowanych muzyków, prawie każdy członek Queen ma tytuł podyplomowy, z wyjątkiem Freddiego Mercury’ego. Roger Taylor był na dobrej drodze do zostania dentystą przed dołączeniem do zespołu, John Deacon jest wyszkolonym inżynierem elektrykiem, który wykorzystał swoje umiejętności do stworzenia kultowego Deacy Amp, a Brian May jest astrofizykiem na poziomie doktorskim. Może objął swoją akademicką stronę na początku 2000 roku, po ukończeniu doktoratu w 2007 roku, a następnie został kanclerzem Liverpoolu w John Moores University w latach 2008-2013.

3. The Queen Crest jest inspirowany gwiazdami

Jak każdy dobry monarcha, Queen ma herb lub herb, który został zaprojektowany przez Freddiego Mercury. Pomimo twierdzenia, że ​​nie wierzy w astrologiczną mumbo-jumbo, Mercury nadal wykorzystywał zachodnie znaki gwiazdowe zespołu jako inspirację dla herbu. Dwa lwy po obu stronach korony są skinieniem głowy Rogerowi i Johnowi, obaj Leos, krab jest dla Raka Briana Maya, podczas gdy dwie wróżki są stand-ins dla znaku Panna, który był Merkurego. Wyprzedzając cały herb jest feniks, mitologiczny ptak, który jest symbolem niekończącego się cyklu życia i śmierci, który później został użyty jako symbol Mercury Phoenix Trust, organizacji charytatywnej AIDS stworzonej przez zespół po śmierci Rtęć.

4. Queen ma świąteczną ścieżkę

Żadna kapela nie może uciec od uroku robienia świątecznej melodii, nawet Queen. „Thank God It’s Christmas”, napisany przez Briana Maya i Rogera Taylora, został wydany w sezonie świątecznym w 1984 roku i spędził solidne sześć tygodni na brytyjskiej liście singli. Mimo że piosenka była zdecydowanie popularna, żaden film nie został nakręcony dla utworu, a „Thank God It’s Christmas” nigdy nie znalazło się na albumie Queen podczas kadencji zespołu. Melodia została zawarta tylko w Queen’s Greatest Hits III, stronie B gry Made in Heaven, oraz w pełni odnowionej chwale na bonusowej EPce zawartej w deluxe edycji The Works wydanej w 2011 roku.

5. Niektóre ciekawostki z teledysku do Queen

Jest kilka zabawnych historii kryjących się za najbardziej charakterystycznymi teledyskami Queen, a więc możesz wziąć udział w następnej grze o Queen ciekawostki (wszyscy gracie w te cotygodniowe spotkania z przyjaciółmi, prawda?), Tutaj jest krótki przegląd niektórych filmów z teledyskami do Queen :

Zarówno „We Will Rock You”, jak i „Spread Your Wings” zostały sfilmowane na podwórku Rogera Taylora … jak to łatwo dostrzec. Mów o skromnych początkach.

„I Want To Break Free”, film, w którym zespół przeciąga i czyści dom, był pomysłem Rogera Taylora. Całość została zainspirowana postaciami widzianymi na Coronation Street.

Animowane teledyski „Te są dni naszego życia” zostały przygotowane przez profesjonalistów, a mianowicie animatorów pracujących dla Walt Disney Company.

6. Michael Jackson Dave Queen Kilka porad ekspertów

Michael Jackson Dave Queen Kilka porad ekspertów

Kiedy Queen Popu każe ci coś zrobić, lepiej cholernie dobrze posłuchaj, przynajmniej tak było, zanim MJ dostał wszystkie Neverland-zany. W pewnym sensie, jesteśmy winni Michaelowi Jacksonowi, że skłonił on Queen do wydania niesławnego hymnu rockowego „Another One Bites The Dust”, więc powinniśmy być zawsze wdzięczni. Oryginalnie Queen nie zamierzał wydać utworu napisanego przez Johna Deacona, ale kiedy MJ usłyszał piosenkę za kulisami na koncercie w L.A., powiedział zespołowi, żeby zrobił coś innego i uczynił z niego główny singiel na ich album The Game z 1980 roku.

7. Queen ma kilka rekordów świata Guinnessa

Niezwykle popularna nawet dzisiaj, nie dziwi fakt, że Queen od czasu powstania zespołu dokonała ogromnych nagrań. Zgodnie z dokumentacją Guiness Book of World Records, Queen ma tytuł najdłużej działającego fanklubu dla zespołu rockowego, „ulubionego hitu wszechczasów w Wielkiej Brytanii” dla „Bohemian Rhapsody”, i do tego, że ich albumy spędzają najwięcej czasu na brytyjskich listach przebojów niż jakikolwiek inny zespół / muzyk, w sumie od 1 322 tygodni / 26 lat.